Hello My Teacher- Öğretmenim Canım Benim^^

Bu diziyi izlemekte bir hayli geciktim, biliyorum. Yazıyı yazmakta da baya geciktim çünkü bitireli bir ay oldu. Öncelikle sponsorluğu için La fea’ya teşekkürü borç bilirim.

Düşündüm de geçen yazın başından beri hep yeni dizileri takip etmişim. Nostalji yaparken bu diziyi seçmek çok doğru bir karar oldu, keyifle izledim ve çok beğendim. Biscuit Teacher Star Candy adıyla da tanınan dizi kısaca öğretmen-öğrenci aşkını konu alıyor. O zaman bir yandan konudan daha ayrıntılı bahsederken, bir yandan sizi resme doyurayım diyorum.

Konu ve Karakterler

gong yoo bu dizide de ilk sahnesinde uçaktaydı (diğeri için bkz: coffee prince

Gong Yoo’nun canlandırdığı Park Tae In okulun belalısıdır, tam anlamıyla asi bir liselidir. Gong Hyo Jin’in canlandırdığı Na Bo Ri ise aynı okuldan 6 yıl önce atılmış, yine belalı bir öğrencidir. Ancak şimdi başka bir amacı vardır, öğretmenlik. Başvurduğu okul ise atıldığı okul olur. İkilinin yolları bu yolla kesişir.

Na Bo Ri’nin bu okula gelmekteki en önemli sebeplerinden biri ise zamanında yanık olduğu resim öğretmenini görmektir.Hyun Woo aynı zamanda Tae In’in dayısıdır. Na Bo Ri okula kabul edilecek niteliklere sahip değildir, ancak Tae In’in üvey annesi olan okul müdürünün aklına bir fikir gelir. Bo ri Tae in’e göz kulak olup onu yola getirecektir, bir yandan öğretmenlik yapsa da asıl işi Tae in’in özel öğretmenliği gibidir. Ancak Bo ri ilk andan pişman olmuştur zira Tae in tam bir baş belasıdır.

Dizinin bundan sonraki kısmı ise şöyle özetlenebilir. Tae in ve Bo ri arasındaki ilişkinin yanında Bo ri’nin öğretmenlik maceraları ve sınıfıyla ilişkisi. Burda alışageldik öğretmen temalı dizilerde olduğu gibi sınıf başta kabul etmediği Bo ri’yi sever, Bo ri de zamanla öğrencilerine bağlanır hatta pek çoğunun problemlerine çare olmaya çalışır.

Bir yandan Bo Ri ve Hyun Woo ilişkisi ilerlemeye devam eder. Tabi Hyun Woo’nun eski davası da çok zaman geçmeden ortaya çıkar, bir Kdrama klasiği olarak.Şimdi gelelim benim yorumlarıma.

Benim Gözümden


Öncelikle diziyi sevdiren en önemli sebeplerden biri yine, yeni, yeniden Gong Yoo. Diziyi geç izlediğim için seviniyorum bir yandan, zira Gong Yoo’nun aşık hallerini özlemişim. Bu çocuk gibi aşık rolü yapan azdır, yine bayıldım. Coffee Prince’te olduğu gibi burda da sevdiğini düşününce yüzüne oturan gülümseme pek şekerdi. Gerçi  bir öğretmen olarak bunu izlemem pek iyi olmadı, şimdi neden sırasından hayran bir gülümsemeyle bana bakan bir öğrencim yok diye dövünebilirim.

Bo ri’yi canlandıran Hyo Jin’i daha önce Pasta’da izleyip sevmiştim, burda da çok sevdim. Karakteri çok güzel yansıttığını düşünüyorum. Gong Yoo ile şahane bir kimya oluşturmuşlar ve diziyi izlenir kılmışlar. Zira bu ikili olmasa, dizinin çok da orijinal ya da farklı olduğunu söyleyemeyiz.

Dizinin arada daha çok Jdramalardan alıştığımız animevari sahneleri de vardı, aynı şekilde renkli karakterleri de. Mesela Dr. Champ dizisinden tanıdığım arkadaş burda çılgın fantezileri ve sınır tanımayan hayal gücüyle herkesi çıldırtan bir elemandı. Herkesin kendisine aşık olduğunu sanması yanındakileri sinir krizlerine sokarken, ben de ekran başında gülme krizlerine girdim. Mesela yine hayal gücünün sınırlarını zorladığı şu sahnede artık tüm sınıf şaşkınlıktan yere seriliyor.

Sevmediğim karakter ise genelde aklımızı karıştırması için tasarlanan 2 numerolu erkek karakterdi. Başka dramalarda bu karakter izleyenin kafasını karıştırır, burda ise kıl oldum. Bo ri çook çook fazla süre dayandı ona bence. Şu alttaki cümleyi söyleyen biriyle nasıl evlenebilirsiniz ki? Adam kız daha öğrenciyken sapık gibi stalker gibi zibilyon tane fotosunu çekmiş. Bir de etkilemek için kıza gösteriyor. Bo ri “Neden burda hep cezalandırıldığımdaki hallerim var?” deyince verdiği cevap aşağıda. What the fuck man??

bizim "stalker" yine arkada, iş başında^^

Yav boşverin geçin onu da bana şunları yapan bir öğrencim olsa, onu İngiliz Dili ve Edebiyatı profesörü yapmazsam ne olayım! Şirinliğe bakar mısınız?

Bu arada bir de bu diziyi izlerken pek çok tanıdık yüze rastladım, onları paylaşmak isterim. Özellikle Pasta’dan pek çok oyuncu vardı, başroldeki Hyo Jin dışında. Buyrun bakın kimleri görmüşüm.

 

şepp1 (bkz:pasta)

 

şepp2 (bkz:pasta)

şepp3 (bkz:pasta)

sekreter!? (bkz:secret garden)

Star Candy’nin Biscuit Teacher’ı için yaptığı jestler görülmeye değerdi. Derste “Seni seviyorum.” Yazan kağıtlar göstermeler, kapısını güllerle, çiçeklerle donatmalar, aradığı, yardıma ihtyacı olduğu anda koşup gelmeler… Her eve lazımsın!

Son söz olarak çok beğendim, eski dramalardan sevdiğim azdır, bu o azınlık içinde yerini aldı. Biscuit Teacher ve Star Candy’siyle mutlaka tanışın!

Dizinin özlü sözü:

Being lonely is part of a life—

Don’t wait for the phone call

that will never happen—

Sometimes even God feels lonely and sheds some tears—

–because the mountain’s  shadow yearns for the river,

it comes down once—everyday….

 

Reklamlar

29 comments on “Hello My Teacher- Öğretmenim Canım Benim^^

 1. Gong Yoo♥
  Coffee Prince’ten sonra en sevdiğim -Yoo- dizisidir. Geç izlemen sayesinden diziyi yeniden hatırlamak ve yorumlarını okumak güzel oldu. Tekrar izleyesim:))

 2. kimbapcım benimde uzun süredir aklımda hello my teacher’ı tekrar izlemek istiyordum. gong yoo beni çok mutlu ediyor. dediğin gibi herkese bir gong yoo lazım:))hastasıyım hastaasııı derdime çare de yok 😀

  • tek çaresi bol bol izlemek sebilaycım, o zaman aç hemen tekrar izle 🙂
   gong yoo mutlu ediyor, çok doğru. dizilerini izlerken onunla beraber salak salak sırıtıyorum.

 3. Ahhh örtmenim Na Bo Ri’m canım benim canım benim 🙂
  Bu kızı ilk burada izlemiştim ben, çok doğal ve sevimli bir oyunculuğu var. Gong Yoo gibi oda oynamıyor sanki yaşıyor rolünü. İki üstat bir araya gelince de harika bir diziçıkıyor ortaya. İzleyeli 2 yıl olmuştur ama çoğu sahnesini net olarak hatırlatırladığım nadir dizilerden.
  Ahh şimdi sen diyince farkettim 2. adama bende bildiğin gıcık oldum. Normalde Kore dizilerinde 2. adama kıyamayız içimiz acır ama bunu bildiğin dövesim geldi, hatta Na Bo Ri ye kızdım ne buldum bu muşmulada diye 🙂
  Anamm ne çok tanıdık isim varmışşş, pastayı izlerken hep bunları tanıyorum ben sanki edasıyla izlemniştim dimekki burdalarmış. ama sekreter kim’i kesinlikle tanıyamazdım haha:)
  Bunların odada kitli kaldıkları sahne vardı ben oraya bayılıyorum. Çocuk Na Bo Ri yi korkutuyor falan..
  Birde sonana baylmış ben bu dizinin. Sanki böyle kötü bitecek gibi ilerliyordu yani akılda hep bir şüphe bırakıyor ama çok güzeldi sonu…
  İzlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim, ellerine sağlık çingum 🙂

  • gong’ların ikisi de pek doğal, pek samimi dediğin gibi dostum^^
   2. adamı ilk kez sevmedim dediğim gibi, ilk ortaya çıktığında kötü gelmemişti gözüme ama sonradan acayip gıcık oldum.
   valla ben de izlerken dumurlardan dumurlara koştum, çoğu da ilk bölümde görünüyor tanıdık isimlerin. pastadaki tüm şeppleri burdan toplamışlar, bir tek baş şep eksik:)
   odada kilitli kalma sahnesine ben de bayıldım, sonra izliyordu ya öpüyordu bir de ahhh ahh^^
   sonu da güzel bağlanan dizilerden, daha ne isteriz ki…

 4. hakkaten çok güzel bir diziydi.. tabi Gong Yoo faktörü burada çok önemli.. 🙂 mimiklerinin hastasıyık.. :))))

  yalnız ben hiç sinir olmamıştım resim öğretmenine.. aksine ilk bikaç bölüm tatlı bile gelmişti.. Bo Ri’ye her durumda yardım etmesi falan çok hoşuma gitmişti.. tabi sonradan Tae In’in hareketleri düzelip de Mecnun’a dönünce ben de tarafımı değiştirmiştim.. 😀

  sonlara doğru “nolacak bunların hali? e hadi birleşin artık” falan diye beklemeye başlamış.. hatta bir ilki gerçekleştirerek dayanamayıp sonunu izlemiş ve büyük bi rahatlamayla tekrar kaldığım bölüme dönmüştüm.. 😀

  işte böyle bir diziydi bu.. heey gidi heyy… :)))))

  • öncelikle hoşgeldin şizo^^
   mimikler, gülümseme deyince aklıma ilk gelenlerden gong yoo.
   ilk başta ben de gıcık olmadım örtmene ama zamanla gıcık etmeyi başardı sağolsun. hatunun her anını belgelemiş, manyak mıdır nedir 😀
   valla ben dayandım, sabrettim karşılığını aldım^^ ama ben de diken üstündeydim son bölümlerde. hele o partiye gidecekler mi gitmeyecekler mi kısımları baya kasmıştı^^

 5. Rica ederim ama biliyor musun ben acil durumlar için bekletiyorum onu. Daha izlemedim. Aşkım yine mükemmel görünüyor 😀

  • inanmıyorum, sen ki en büyük gong hayranı. indirmişsin de izlememişsin güzelim diziyi.
   daha zor zaman mı olur, adam askerden döneli bir yılı geçti hala dizi yok piyasada, aç izle dostum^^

 6. devam et tabi çingu (sana kızgınım ama sabırla yorumunu cevaplıyorum:P) güzel dizi, izlenmeye değer.

  valla hiç acemi değil burda da, adam doğuştan şahane (bizim şarkıcı doğuştan diye iğrençleşem mi ahauah)

 7. Merhaba Kimbapsushi, dizinin kritiğini süper yapmışsın. 2 numaralı “sözde jön” cidden tam manyaktı, kıza gösterdiği foto albümlerinde bende aynı şeyleri düşünmüştüm, birde 4-5 bölüm 2 gömlek üstüste giymedi mi(o nasıl bir moda anlayışıdır anlamadım), asıl ozaman bitti gözümde. Gong’un giydikleri nerde o adamınkiler nerdee…
  Birde dizide gong’a aşık bir kız vardı aynı kız Misa’da da oynamış, Misa’yı bu diziden sonra izlediğim için kızı görünce çok şaşırmıştım.
  Yalnız dizinin ortasında biraz seyirciyi süründürüyorlar cidden, sanki kötü son olcakmış gibi ama çok güzel bitirdiler.
  son bir anektod :)gong yoo’nun NaBori’ye ve kendine aldığı couple telefonlarda çalan melodiye dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Çalan melodi; 1968 yapımı Romeo&Juliet filmine ait A Time For Us (http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=a+time+for+us) adlı bir şarkı… Gong Yoo’muz gene yapmış yapacağını yani 🙂

  Yazını keyifle okuduğumu tekrar belirtmek isterim, sevgilerimle…

  • hoşgeldin makinosev, bu isimden hana yori dango sevdiğini çıkardım kendimce doğru mudur?
   düşüncelerime katılmana sevindim, evet o iki gömlek de sevmemek için yeterli sebepti, bak onu atlamışım^^
   o kızı misa’yı daha önce izlediğimden ordan hatırlıyorum ben de. hatta kendi yazdığım hikayede (bkz: http://mutlulukyolculari.wordpress.com/) karakterlerimden biridir o kız.
   aynen o süründürme aşamasından sonra mutlu sona ermek güzeldi, yine de bence bir full house kadar süründürmediler burda^^
   melodiyi farketmiştim, çünkü eski film müziklerinde arşiv kasmıştım zamanında, mancini olsun morricone olsun. o yüzden ilk duymamda tanımıştım. ama burda paylaştığın iyi oldu:))teşekkürler.

   güzel sözlerin için de ayrıca teşekkürler, bu arada blogun varmış, yeni gördüm, hemen bir ziyarette bulunacağım^^

   • Her zaman beklerim 🙂
    Wordpress’de güzel bir kore-japon çetesi kurmuşsunuz. Yazmak için bir şeyler düşündüğümde acaba benden önce kim yazmış diye özellikle bakıyorum artık. Günlük gazeteleri bile bu kadar takip etmiyorum, bağımlılık yaptı resmen:) Senide keyifle takip ediyorum, bir sonraki yazın için kolay gelsin şimdiden 🙂

 8. çok teşekkürler, evet çete kurduk burda, öyle çekikseverler olarak takılıp eğleniyoruz kendi çapımızda ve alemimizde^^
  seni de yorumlarınla ve yazılarınla aramıza bekleriz ve evet her yazının önceden yazılma olasılığı var ama sen yine de yaz. herkesin dilinden başka oluyor^^

 9. bende izlemiştim bu diziyi geçen yaz.. sevmiştim ama öğrencilerin hayatlarına girip çıkıp duruyorlardı ya baya gereksiz ve sıkıcı bulmuştum o kısımları.. ama tabi ki Gong Yoo her mimiği her bakışıyla yıktı ortalığı.. hele o itiraf sahnesi var ya deli gibi zıpladığı; işte onun sonunda yoldan geçen hostesleri çekiştirip ben bu kadını seviyorum diye göstermeye çalışıyorya hastayım ya o haline.. Gong inanılmaz bi varlık hakikaten..

  • katılıyorum ama ben daha diziye başlamadan o tür bölümler olacağını kabullenmiştim zira tüm öğretmen dizilerinin olmazsa olmazı^^
   gong’a o sahnede ben de bittim, izlerken “yaa ben de istiyorum” diye debelendim resmen 😀

 10. hello my teacher dizisini ocak başında izlemiştim çok beğenmiştim ama görüntü kalitesi çok düşüktü.birde şimdiki diziler gibi görüntü kalitesi yüksek olsa nasıl süper olurdu. sekreter kim hiç tanımazdım ya 1. bölümde oynamış hiç filmografisinde görmemiştim.pasta dizisinide indiriyorum tam şu an.boş kalınca izlenecek dizilerimden biride o.

  insan kıskanıyor ya(gerçi ben öğretmen değilim ama) sizdemi öğretmensiniz çünkü ‘bana şunları yapan bir öğrencim olsa, onu İngiliz Dili ve Edebiyatı profesörü yapmazsam ne olayım!’ demişsiniz inigilizce öğretmenimisiniz?

  bu arada sitenizi her zaman takip ederim ama pek yorum yapmam bugün üst üstte 3 yorum yaptım:)

  • evet melike bugün yoruma doydum sayende, eline sağlık. ben de ocak sonu gibi izlemiş olmalıyım, ama sekreter zaten çok kısa göründü, tanımadıysan da normal.

   bir de evet ingilizce öğretmeniyim^^

 11. eneee sekreterr 😀 ben hiç bilmiyordum bunu burda. Allahım neciydi yahu? Yoksa sadece orda duruyordu da senin keskin gözlerinden mi kaçamadı? 😛
  Çok severim bu diziyi ben. Unuttum gerçi baya ama evet doğru bölüm seçmişim dedirtmişti bana. Sanki Gong gibi öğrenciler bekliyor sınuflarda beni 😀

  • valla mavican, secret garden’dan sonra izlediğim için farkettim, yoksa öyle bir anlığına görünüyor. hatırlamaman çok normal^^
   ahh ahh keşke öyle öğrencilerimiz olsa be:)

 12. ah bu diziyi sevme gerekçem tabiki Gong kendisi bu rollerden sıkılmış olsa da bizler onun bu aşık çocuk hallerin ebayılıyoruz bu bir gerçek her ne kadar Coffee Prince’den sonra beni fazla kesmese de içinde sadece Gong2un olması bile yerinin ayrı olmasına yeter ellerine sağlık canım güzel bir yazı olmuş ben bu tipleri hiç farketmemişim bu diziyi pek çok diziden önce seyrettiğim için olabilir ama Pasta’yı izlerken ben bu hatunu bir yerde izledim diye dövündüm durdum sonra bir babktım burada izlemişim çok değişmiş benim bir suçum yok ama neyse sonunu çok beğendiğimi de belirteyim. 😀

  • dediğin gibi bir cp değil, ama yine de gong’un o sevimli halleri için sonuna kadar değer. ben çok beğendim, cp ve secret’taki kadar kendimi kaptırmadım ama güzeldi.
   pasta’da da burda da çok iyiydi gong hyo jin, yaza yeni bir dramayla gelecek, çok sevdiğim senarist ve oyuncularla çalışacak. bakalım ondan da umutluyum.
   güzel sözlerin için de teşekkürler^^

 13. Merhaba Kimbapsushi… Bloğunu ve yazılarını beğeniyle takip ediyorum. Hello My Teacher’i izlemeyi düşünüyordum ama daha güncel diziler hep ağır basıyor onu hep ikinci plana itiyordu. Senin yazından sonra karar verdim seyredicem. Zaten Gong yoo’yu Coffee Prince’de seyredipte hastası olmayan bayan yoktur. Bakalım bu dizidede ordaki kadar enfes mi? 🙂

  • selam, hoşgeldin öyleyse ve güzel sözlerin için teşekkürler 🙂
   güncel diziler bende de ağır basıyor ama bazen zevkime uygun bir şey bulamıyorum. o zaman eski diziler imdadıma yetişiyor. gong yoo belki cp’deki kadar tatlı değil ama burda da çok tatlı ve etkileyici. bu yüzden bence de mutlaka izlemelisin 😀

 14. Geri bildirim: Hong Kardeşlerden The Greatest Love- Yeni Bağımlılığım « Kimbapsushi's Blog

 15. Geri bildirim: Şirinim, Şirinsin, Şirin… « Kimbapsushi's Blog

 16. Geri bildirim: Flower Boy Ramyun Shop | Kimbapsushi's Blog

 17. ben bir çok kore dizisi izledim gerçekten kore ve halkını çok seviyorum…bu dizinin müzikleri gerçekten süper…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s