Life Is Beautiful- Gay Karakter İçeren Aile Dizisi?

Bu diziyi zamanında çok duydum aslında. Kore’de Prime Time’da yayınlanan bir dizide ilk kez gay bir çift vardı. Bazılarının eleştirdiği, bazılarınınsa durumdan memnun olduğunu duymuştum. O zamanlar izlemek istemiştim ama uzun olması gözümü korkutmuştu. Tamamlanmasını bekler, gül gibi izlerim dedim. Unutmuş gitmişim.

Dizinin varlığını bana hatırlatan ve izlememi sağlayan Oh Yoon Joo‘ya öncelikle kocaman teşekkürler. O olmasa kimbilir ne zaman aklıma gelirdi. Twitter’dan bana pek şirin bir video yollamış. Videoda bizim dizideki şirin çiftimizi görünce sen bir bayıl bir ayıl, diziyi açıp izlerken buldum kendimi. Sizlerle de paylaşmak istedim, bir kaç da uyarım olacak, baştan anlaşalım. Dizinin tamamını izlemedim, o yüzden bu bir tanıtım yazısıdır ve dizinin tamamıyla ilgili yazıyı izlemeyi bitirdikten sonra yazmayı planlıyorum. Diziyi bir yere kadar online izleyebiliyoruz, MP4 link de bir yere kadar. Kısacası izlemek az biraz eziyet ama zoru sevenlerdenseniz ve şu ana kadarki kısım ilginizi çektiyse, buyrun diziye zoomlayalım.

Konu ve Karakterler

“Aile dizisi” tanımı bu dizi için uydurulmuş olsa gerek. Geniş ve sevgi dolu bir ailenin hikayesi anlatılıyor dizide. Entrikalardan, kötü karakterlerden, kara kedilerden uzak. Günlük hayat telaşesine kapılmış gidiyorlar. Bir pansiyonları var Jeju adasında. Hem bu işletmenin hem de evlerinin olduğu bir alanda, şehirden uzakta maaile yaşamaktalar.

Evin büyüğü herkesin üzerine titrediği bir büyükanne. Ancak olay büyükbaba yıllar sonra ansızın dönünce kopuyor. Büyükbaba ne yazık ki hayatı boyunca çevresindekileri üzmekten başka bir şey yapmamış. Bu yüzden büyükannenin ona karşı dinmeyen bir öfkesi var ve bu ikilinin atışmalarını izlemek oldukça keyifli.

Bir alt nesil hayli kalabalık. Ailenin en büyük oğlu Byung Tae kurduğu tatil işletmesini yürütüyor. İlk evliliğinden Tae Sub adında bir oğlu var. Şimdiki eşinden ise Ho Sub adlı bir oğulları ve ailenin maknaesi olan Cho Rong adlı bir de kızları var. Eşi Min Jae ise tam anlamıyla mükemmel anne imajı çiziyor. Arı gibi çalışıyor, işletmede çalışmanın yanında yemek programı da sunuyor, kısacası maharetli bir aşçı kendileri. Onun da ilk evliliğinden Ji Hye adlı bir kızı var. Kendi çocuğu olmayan Tae Sub’a ise çok düşkün, bazen öz çocuklarını onun için geri plana bile atabiliyor.

Ailenin diğer iki oğlu ise ilerleyen yaşlarına rağmen evlenmemişler, dizide onlara hep “Samçun” (Korece amca/dayı) olarak hitap ediliyor. Ortanca abimiz bir golf tesisinde müdürlük yapıyor ve katı görünümlü, titiz ve çalışkan biri. Onunla aynı evi paylaşan küçük samçun ise oldukça çocuksu ve eğlenceli bir karakter.

Bir alt nesilden bahsettik biraz. En büyükleri Tae Sub dizideki en kendisiyle çatışan, en sıkıntılardan buhranlara koşan karakterimiz. O koşmasın da kim koşsun? Ailesi onu evlendirmeye zorluyor ama bizimkinin kalbi kadınlar için atmıyor. Üstelik yan resimde beraber gördüğünüz taş arkadaş çevresinde dolanırken sıkıysa hatunlara kaysın gözü.

Evet bu yakışıklı ve taş arladaş da Kyung Soo oluyor. Daha önceden evlenmiş ve boşanmış. Üstelik bir de çocuğu var. Ancak uzun zaman önce cinsel eğilimini kabullenmiş, hatta Tae Sub’a da abayı yakmış. Ailesi hala “normal” olması yönünde baskı uyguluyor ama onun boyun eğmeye niyeti yok. Tae Sub’ın annesinin yemek kitabının fotoğraflarını çekmek bahanesiyle çaktırmadan aileye de giriyor, eve girip çıkmaya başlıyor.

Bunun haricinde ailenin en büyük kızı ise evli ve bir kız evlat sahibi. Kocasını yönetmeyi seven, kuralcı biri. Bu yüzden kocasıyla sık sık çatışmaktalar. Ancak bunlar genelde tatlı atışmalar ve çok ciddi bir noktaya varmadan kapanıyor.

Neden İzlemelisiniz?

‘Bu kadar şeyi anlattın, karakterleri tanıdık da, neden izleyelim?’ derseniz, haklısınız. Şimdi diziye ısınmamı sağlayan şeylerden de bahsedeyim biraz.

* Çok ama çok sade bir konusu olmasına karşın garip bir şekilde sıkılmadan izliyorum. Bu noktada çok “drama”tik şeyler arayanlar boşuna heveslenmeyin zira bu dizide aşırılıklar göremeyeceksiniz. Yine de ben çokça gülüyorum, hüzünleniyorum.

* Gerçekçi bir dizi. Bir Kore’nin her şeyi allayıp, pullayıp sunmasına alışkınız, bu dizide ise herkes işinde gücünde. En çok dikkatimi çeken şeylerden biri o oldu. Herkes sürekli harıl harıl çalışıyor, başka dizilerde olduğu gibi tüm gün yattıkları halde para içinde yüzmüyorlar. İşletmedeki ufak problemleri nasıl hallediyorlar, akşam yemeklerinde nelerden bahsediyorlar, klozete çiş sıçrayınca kavga ediyorlar mı, hepsini görüyoruz.

* Karakterleri çok sevdim. Favorilerim tabi ki Tae Sub ve Kyung Soo oldu. Tae Sub karakteri -ki onu canlandıran Song Chang Ui’yi Heartstrings’deki yönetmen olarak da tanıyoruz- çok masum, içindeki çatışmaları sadece yüz ifadesi bile o kadar güzel anlatıyor ki. Zaten Chang Ui bu rolle ödül de almış, şaşmamak gerek. Bence inanılmaz başarılı. Daha seme gibi duran (muhtemelen öyle) Kyung Soo ile güzel vücuduyla öhöm yani iyi oyunculuğu diyecektim, kendini sevdiriyor. İkisinin naif ilişkileri, sadece bakışlarıyla bile anlattıkları çok güzel yansıtılmış. Tabi bu dizi PT’de yayınlandığından sahneler en fazla sarılma ve el ele tutuşma üzerine, oyuncular ve senaryo iyi olunca bu kadarı bile çok şey anlatıyor. Favori kdrama çiftlerimden oldular nitekim.

*Bölüm sonlarının absürdlüğünü seviyorum. İzleyin ve görün.

* Yormayan bir dizi. Kafa dağıtmak için, ayrıntılara takılmadan, rahat rahat izlemek için uygun bir dizi. Ben şu ana dek severek izledim. Benim gibi sade ve samimi yapımlardan hoşlanıyorsanız mutlaka bir şans verin derim. Bitirdikten sonra tekrar görüşelim.

12 comments on “Life Is Beautiful- Gay Karakter İçeren Aile Dizisi?

 1. Beklenen yazı gelmiş (: Bekliyordum neden bu çiftin şirinliğine karşı koyamayacağından emindim nihahahah

  15 bölümü izledim ama hala sana ben izledim gacı gel iki çekiştirelim şunları diyemedim ^^ Çok kalabalık bir aile dizisi Adını “Geniş aile dediğin” olarak’ta değiştirebilirlermiş aslında (: Ben küçük amcaya kıl oldum büyük amca özellikle müdürüyle çok şeker bir ikili olma yönünde ilerliyor 😀 Küçük kardeşler ilişki yorumlarıyla acayip öğreticiler maşallah (: Ufaklıktan öğrenilecek çok şey var 😀 Ablaları ise bir erkeği eğitme üzerine tez yazıyor maşallah (: O adama acıyor, acıyor, acıyorum 😀

  Karısına sürekli aşüfte diyen ve mor rengi karısına yakıştıran hödüğe Buradan sosyal sorumluluk projesi ışığında sesleniyorum

  “Kadına şiddet uygulayan Erkek değildir!”

  Daha seme gibi duran (muhtemelen öyle) Kyung Soo ile güzel vücuduyla öhöm yani iyi oyunculuğu diyecektim, kendini sevdiriyor. (Altına imzamı atıyorum gacı 😉

  Bölüm sonlarında atalarımızın dediğini kanıtlıyorlar bir kere daha “Düşenin dostu olmaz 😛 ”

  Dizi uzun nasıl olsa daha bol bol çekiştiririz gacı Ellerine sağlık (: Daha fazla resim eklesen nolurduuu, nolurrrduuu haaa! İçimdeki çemkirmen dişi serbest kaldı gene hihi

  • Hayın gacı, zalım bacı.
   Demek izlemeye başlar ve bana haber vermezsin ha! Neyse bu uzun yorum biraz da olsa yaralarımı sardı.
   Samçunlarla alakalı dediklerine katılıyorum. Büyük amca ve hatun şahane ikili oluşturdular da, bizim Taesub’ın sırrı orada pek sağlam değil gibi. Tahminimce büyük amca mevzuya en erken uyanan olacak.
   Ablanın kocası sabır taşı, tek yorumum bu 🙂

   Kadına şiddet uygulayan sadece ERKEK değil İNSAN da değildir diyerek destekliyorum.

   Düşenin dostu olmaz haha evet, bölüm sonlarının hastasıyız.

   Diziyi indirip izleyebilsek, emin ol muhabbetini yapıcam. Mp4 indirme linkini bulan bir zahmet beni bir yerlerden dürtüversin 🙂

   Resim az ama bu son yazım değil bu dramayla ilgili, to be continued…

 2. Kimbapçım Kore’de gay erkek yok ki? Bunu da nerden çıkarmışlar? Hay allah dizi işte 😀 😀 😀 🙂 Büyük adım diyorum bir ara bakacağım ama ne zaman kimbilir. 🙂

 3. ben bu diziyi izlemeliyim ama indiremem ne yazıkki.. o zaman online izlemeliyim ama o da yok, yani bir yerden sonra yok.. eveeet kendi kendimi umutsuzluğa düşürdükten sonra gelelim yoruma 🙂

  Yönetmen ajusshiyi çok severdim zaten değişik bir rolde izlemek çok iyi olurdu 🙂 “Daha seme gibi duran (muhtemelen öyle) Kyung Soo ile güzel vücuduyla öhöm yani iyi oyunculuğu diyecektim, kendini sevdiriyor. ” bu cümlene nasıl güldüm var ya 🙂

  bu karakterleri ben de tanımalıyım yaaa böhüüüüü 😦

  • Ahh Hayalcim ben de isterdim Yeşilci kardeşlerim de izlesin, beraber kah Chang Ui kah Sang Woo diye dellenelim, acı kader 🙂
   Umarım bir ara tamamı yüklenir bir yerlere de gönül rahatlığıyla izleriz.
   Kyung Soo cümlesini o kadar içten yazmışım ki herkes kendini bulmuş içinde hahah

 4. @Kimbapsushi diziyi öyle güzel anlatmışsın ki bir anda hepsini izleyesim geldi 😀 Evet, dediğin gibi belirli bir konu, entrika vs yok ama günlük yaşamlarından kesitler izlemek bile oldukça keyifli. Sanki o evde yaşıyormuşsunuz gibi hissediyor insan. Tae Sub ve Kyung Soo ikilisini ben de çok seviyorum. Özellikle Kyung Soo 😀 Herif çuval giyse yakışıyor, vücut mükemmel çünkü! Evin babanne ve dedesinin atışmalarını, anne ve babanın mükemmel uyumunu, kardeşlerin diyaloğunu, büyük amcayla Ceo hanımı, küçük amcanın yaramaz çocuk tavırlarını vs çok beğenerek izliyorum. Ben 43. bölüme kadar göz ucuyla baktım neler oluyor diye. Evimizin neredeyse tüm bireyleri aşık oluyor desem spoiler olmaz sanırım 😀 Çok içten ve şeker bir dizi. Tavsiye ederim ^^

  • Benim de hepsini izleyesim geliyor ama bölümler bulunmuyor ne yazık ki, linkler 700mb falan ama Taesub ve Kyungsoo hatrına katlanıcam sanırım. Taesub çok masum ve sevimli, Kyungsoo ise hmmm taş??
   Sen de çok güzel özetlemişsin valla, bu yorumun üstüne artık izlemeyen kalmamalı 🙂
   Güzel sözlerin için de teşekkürler, biraz izleme isteği uyandırabildiysem ne mutlu 🙂

 5. “Daha seme gibi duran (muhtemelen öyle) Kyung Soo ile güzel vücuduyla öhöm yani iyi oyunculuğu diyecektim, kendini sevdiriyor.”
  bu cümleye bayıldım ben ya gerçi yazının tamamına bayıldım ama bu cümle kopma noktamdır dostum
  tam da dediğin nedenlerden sevdim ben bu diziyi çok önceleri dizideki kilise sahnesinin malum gay çiftimizden dolayı tepki çektiği ve kaldırıldığını okumuştum o zaman vay bir aile dizisinde gay bir çift diye düşünüp merak etmiş ama fazla uzun olduğunu düşünüp sallamıştım sonra bir kaç ay önce dizi indirirken gözüme takıldı vay bitmiş deyip hemen atladım önce bir bölüm sonra iki, üç…. bir baktım 33.bölüm olmuş o sırada pc bozuldu dizi de yattı ama ben daha ilk bölüğmlerde tüm bölümlerin tamamını indirdiğim için dayanamayıp ileriki bölümlere hızlıca bakmıştım tabiki en çok da bu tatlılar tatlısı çifte bu dizide en ilgi çekici ve izleme motivasyonu sağlayan kişiler onlardı benim için 😀 Açıkçası nasıl tanıştıklarını nasıl birbirlerine açıldıklarını çok çok merak etmiştim ama o konuya değinilmedi bile biz zaten onları bir ilişkileri varken tanıdık ama olsun giidş gelişleri inişleri çıkışları ama buna rağmen birbirlerinden vazgeçmeyen tutkulu ve aşık hallerini çok sevdim ben Kyung soo kesinlikle seme olan taraftı eminim hatta anne ile babanın bir mmuhabbeti vardı şimdi o bizim gelinimiz mi diye yok yok damadımız deyip gülmüşlerdi kesinlikle gelin tae sub 😀 Tae sub’un o soğuk, yalnız ama hüzünlü ve kırılgan halini çok sevdim ben Kyung soo’nun inadını seni kimselere yar etmem demesine bayıldım 😀

 6. …..
  o çiftin haricinde tüm aile bireylerini de çok sevdim her birinin zayıflıklarını sıradan kusurlarını tüm doğlallıklarıyla görüp bundan kyif alabilmek bu dizinin en büyük başarısı bence dediğin giib günlük yaşam içindeki küçük mutluluklar aksaklıklar dertler öyle güzel öyle akıcı anlatılmıştı ki ben tek bir bölümde bile sıkılmadım aksine çok eğlendim güldüm ve ağladım. bu ailenin her daim ne olursa olsun hep bir arada hep yan yana ve omuz omuza olmasına bittim annenin karınca misali bir oraya bir buraya koşturmasına kaynanası ile arasında ki talı sert ilişkiye yaşlı nenenin kocası ile atışmalarına baabnın herşeye rağmen oğlunu kucaklayıp kabul eden müthiş kalbine iki küçük amcaların her daim kavga edip birbirlerine hayatı dar etmelerine kısacası bu ailenin tamamına bayıldım ve hayran kaldım ben hele ki dizinin sonunda ki düşme muhabbeti mükemmel bence kim olursak olalım ister en tepede ister en aşağıda ister kadın olalım ister erkek herkesin ayağı mutlaka tökezler değil mi?
  kısacası pek kısa olmadı ama ben bu diizye bayıldım herkese tavisye ediyorum senin de izlemene çok sevindim çingum ellerine sağlık 😀

  • Chibi’m ne uzun ve güzel bir yorum olmuş bu böyle, senin de ellerine sağlık valla 🙂
   Biz zaten ne zaman farklı şeyleri beğendik ki? Bu diziyi de sevmiş olmana hiç şaşırmadım açıkçası.
   Normalde spoilerdan nefret eden biri olarak bu dizide nasıl oldu da kendimi Taesub ve Kyung Soo spoiler’ına boğdum ben de bilmiyorum, tüm diziyi bitirmiş kadar oldum herhalde izlediğim videolar sayesinde^^
   Taesub ancak gelin olur valla gerçekten de ahaha Kyung Soo olacak değil ya^^
   Valla senle muhabbeti açılınca yarım bıraktığımı hatırladım, dönmenin vaktidir 🙂
   Tüm güzel sözlerin için de teşekkürler dostum 🙂

 7. Gerçekten tamda anlattığınız gibi bir dizi.Çok enteresan olaylar olmasada sıkılmadan izlenebilen bi yönü var.Gay olayıda daha çok izleyenlerin hayal gücüne bırakılmış gibi.Ne yalan söylim sırf onları merakımdan başladım ,henüz 20. Bölümdeyim bakalım sonları nasıl olcak!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s