D&E – Ride Me Albümü

tumblr_n15swteqeg1qiq56ao1_500-1

Motorcycle’ı dinleyip, çok karışık bulup, albümü harcayacaklar olacağını bildiğimden (ve diğer çok bariz sebeplerden) bu albümü yazısız komamaya karar verdim. Japonca albümün geleceğini SS5 Osaka’dan beri biliyorduk. Geçen ay da ismi açıklandı malum. İsmine iki gün boyunca aralıksız gülüp dursam da o innuendonun çok zekice olduğunu da inkar edemem. Daha da çok güldüğüm şey tabi Hyuk’un albümün isminden bahsedip kikirdeyen bir fana “Ride me’nin (araç sürmek haricinde) başka ne anlamı var bilmiyorum, eve gidince googlelayacağım.” demesiydi tabi (yersen). Neyse birkaç hafta önce klibin kısa versiyonu geldi ve Motorcycle’ı ilk dinlediğimde kafamda soru işaretleri oluştuysa da, ardından gelen şarkıların kısa versiyonları ile kuşkularım yerini sabırsızlığa bıraktı. Albümün pek çok tarzda parçayı içeren bir albüm olması ve tek bir sounda sadık kalmamasının yanı sıra sevdiğim bir diğer yönü ikilinin vokallerini doya doya dinleyebilmemiz oldu. Gelelim şarkılara…

Teenage Queen

“Beni gördün ve el salladın, ışıl ışıldın
Yeşil yandı, gitmeliyim, sense hala bekliyorsun
Hayatında biri var mı?
Bunun gibi bir dolu şey var sana sormak istediğim”

Daha ilk dinleyişte bağrıma bastığım parçalardan. O gitarın ilk saniyeden girişi, orta tempoda devam eden ve yormayan şarkı, yumuşak vokaller… Altyapıdan eksik olmayan gitar ve özellikle ilk nakarat sonrası gelen kısımlar yine parçaya dair sevdiğim detaylar. Bana göre baştan sona falsosuz ve çok sevimli bir parça. Buna şöyle konulu(!) ne bileyim böyle liseli bir kızın çirkin ördek yavrusundan güzellik kraliçesine dönüşmesini anlatan bir PV çekselerdi çok sevimli olurdu ama çekmezler kuşçu, çekmezler.

Şarkının sözleri biraz buruk. Gençlik aşkını anlatıyor. Bu kişi zamanında sevdiğine kendini fark ettirememiş, ancak yıllar sonra ona rastlıyor. Üstteki sözlerde olduğu gibi selamlaşsalar da bu kişi yine aklından geçenleri söyleyemiyor.

Champagne Girl

Albümün 80ler tınılı ve doğal olarak ilk dinleyişten sevdiğim parçalarından. Keşke SM albümdeki en alışması zor ve kafa yoran parçalardansa, bu tür parçaları title song olarak kullansa. Disko havası ve yer yer incelip yer yer yükselen vokalleriyle çok keyifli bir parça. Şöyle disko toplu, zemin aydınlatmalı bir “kutuda” klip çekilse yakışırdı, tam bir disko parçası olmuş çünkü. (Kafamdan klip çekmeyi bırakmam gerek.) Tabi disko derken gerçek diskolardan bahsediyorum, hani 70 ve 80lerdeki disko kültüründen. Nys tmm kapat:S

BhVIwyrCYAEcQFa (1)

Kimi ga Naitara (When You Cry)

“O naif, tatlı Rock&Roll ezgisini mırıldandım
Milyonlar satmaktansa sana ulaşabilmesiydi derdim
Sonunda kimse beğenmeyecekse bile
Eğer seni ağlatabilirse, o zaman anlamlı olur gözümde”

Yine çoğunluğun daha kısa versiyonu düştüğü anda bayıldığı, albümün muhtemelen en sevilen şarkılarından. Aynı zamanda albümde ballad diyebileceğimiz iki parçadan biri. Vokallerini ve altyapısını çok seviyorum, çok da anlatılacak bir parça değil. Ben bu ikiliye -daha önce de defalarca söylediğim gibi- bu tür parçaları daha çok yakıştırıyorum. Zaten Donghae de bir röportajlarında Eunhyuk ile bu şarkıyı dinledikleri anda “Kesinlikle söylemeliyiz” dediklerini söyledi işte çocuklar seviyor^^ Tam doramalarda kullanılacak türde bir parça olmuş, Japon TVleri, sözüm size!

Şarkının sözleri, üstteki çeviriden de anlayacağınız gibi fedakar bir aşk hikayesi hakkında. Sözler sevdiğine şarkı yazan birinin ağzından dökülüyor, bu kişi aşkını kanıtlamak için bir şarkı yazmış ve bunun sevdiğine ulaşması onun için yeterliymiş.

Kiss Kiss Dynamite

Dediğim gibi, siz 80ler popu ezgileri taşıyan bir parça yaparsınız da, ben sevmez miyim? Bu tür geçmişten gelen ezgiler SM albümlerinin en sevdiğim özelliklerinden, sanırım bu yüzden SM gruplarını daha bir çok seviyorum zira 2000ler müziğindense, 80 ve 90lar popunu tercih ederim. Tabi SM 2000’ler müziğiyle de hayli haşır neşir ama çoğu albümde bu şarkı gibi tatlar bulmak da mümkün. Kiss Kiss Dynamite da nostaljik havası ile gönlümü kazandı.

tumblr_n1jnolJgMn1qgh5gxo2_250

Motorcycle

“Bir kere karar verdikten sonra geri dönüşü yok.”

Bu şarkıyı PV’nin (klibin) kısa versiyonu ilk geldiğinde dinlediğimde ne hissedeceğimi pek bilemedim. Biraz karışık geldi, gerçi SM’in son yıllarda bayıldığı 3-4 şarkı karışımı parçalar kadar değildi. Sonunda nadasa bıraktım ve tam hali düşünce tekrar şans verdim. İyi ki de vermişim, birden esiri oldum. Girişini pek sevmiyorum seslerle oynanması pek hoşuma gitmiyor (Hyukjae Ride Me diyor derinlerden ama, o kısma fangirl çığlığı) ama devamındaki seksi vokaller, hele ki mızıkanın girdiği yere bayılıyorum ve bana göre parçanın en başarılı kısmı orası. Birkaç dinleme sonrası giderek bağlanılan parçalardan. Klibini iki gün sonra Avex sileceği için eklemiyorum çünkü link ölecek ben de sürekli dönüp yenilemek zorunda kalacağım vb. sıkıntılar. Sözleri bu tür parçalardan beklenildiği gibi tabi pek derin değil, bulabildiğim en anlamlı sözü ekledim üste^^

Ten Years [feat. Luna from f(x)]

“Bundan on yıl sonraki yaz da seninle böyle içtenlikle gülüyor olacağız
Bu sadece bir hayal belki
Yine de o günü hevesle beklememe mani olamazsın.”

Yine çoğunluğun ilk dinleyişte sevdiği parçalardan. Soft, akıp giden bir parça. On yıldır süren ve on yıl sonra da sürmesi umut edilen bir ilişkiyi anlatsa da nedense sözlerinden bağımsız olarak, tamamen müziği ve vokalleri nedeniyle umut veren ve iyi hissettiren bir parça oldu benim için, yani bir feel good parçası. Luna zaten sevdiğim bir vokal. Bu yüzden parça için kesinlikle doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Üçlünün sesleri de şaşırtıcı bir şekilde oldukça uyumlu.

96e30bc2gw1ed5xyhpe90g206y052nib

Android Syndrome

“Senin tarafından büyülenmiş bir zavallıyım
Nasıl iyileşir de kendi yoluma giderim ki?”

Aslında adını taşıyan bir parça Android Syndrome. Böyle robotik, futuristic, yer yer dub step. Şarkının özellikle nedense gerilimli bulduğum giriş kısmını çok seviyorum, aslında nakarat dışındaki kısımları nakarata nazaran daha çok seviyorum diyebilirim. Bir de ilk nakarat sonrası ve yine şarkının ilerleyen bölümlerindeki rap kısımları hoş. Nakaratı daha az pata küte gidebilirdi tabi ama albümde bu tarz parça pek olmadığından affettim hadi.

Şarkının sözleri ise isminden tahmin edebileceğiz gibi, sevdiğinin karşısında kendini robot gibi hisseden biri hakkında. Üstteki çevirim dışında “Beni istediğin gibi kontrol edebilirsin, her şey senin elinde, sadece senin robotunum ve sana itaat ederim” gibi özetlenebilecek sözleri var.

Hello

“Gözlerimi senden alamıyorken kelimelere ihtiyacım mı var?”

Daha önceki EunHae yazılarımda bu şarkı albümlere alınmadı, akıbeti belirsiz, sadece konserlerde yarım yamalak dinledik diye ağladım durdum. Neyse ki sonunda dinleyeceğimiz bir versiyonu var elimizde. Fan çığlıkları olmadan, adam akıllı kulaklıklarımı takıp dinleyince de bunun haklı bir bekleyiş olduğunu anlamış oldum çünkü parçayı daha da çok sevdim. Daha girişinden yakalıyor. Güzel bir dans parçası, oldukça da catchy, insanın ağzına dolandı mı gitmek bilmiyorÜstelik altyapısı ve vokallerine dair çok fazla sevdiğim detay var ama hepsine değinirsem uzar iş. Yine title song olarak kullanılabilecek bir parçaymış bence.

Sözleri ise dans etmekle alakalı. Söz konusu kişi dans pistinde gördüğü güzellikle büyüleniyor ve tüm gece onunla dans etmek için yanıp tutuşuyor. Kısacası, bir tür dansa davet parçası.

tumblr_n1jmvgbR3i1qgh5gxo2_250

Bari 5 !

Albümün hareketli parçalarından Bari 5. Türü için electro pop diyebiliriz ancak aralarda giren gitarın etkisiyle ufaktan rock ezgileri de var. Dile dolanma potansiyeli yüksek bir parça ama yine de ilk dinleyişte göze çarpacak parçalardan değil. Zaten herhangi bir albümü ya da şarkıyı tek dinleyişle değerlendirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Bazen ilk dinleyişte “Mehh” dediğim parçaların bağımlısı olabiliyorum zamanla. Neyse konuyu dağıtmazsak sonuç olarak bütünüyle bakıldığında altyapısı ve vokalleri nedeniyle clublarda çalınmaya müsait, dinledikçe daha çok sevilen bir parça.

Love That I Need [feat. Henry]

“Sen yanımdayken yapamayacağım şey yokmuş gibi hissediyorum”

Bir önceki EunHae yazımda bahsetmiştim bu parçadan ama albümün iki balladından biri olduğu ve çok sevdiğim için yine bırakıyorum şuracığa.

tumblr_n1628v2TxL1rm4w0oo1_500

Let It Go

“Işıldayan, seksi vücudun keşfedilmemiş bölge”

Last but not least demek isterim bu noktada. Bu parçanın yine gitarlı girişi, sonradan hareketlenip dans parçası kıvamına gelmesi falan hoş. Tam yazlık; biiğç kılaba halkalı küpeler ve full makyajla giden kızların memelerini hoplatacak bir şarkı olmuş ama her şeyden öte bu kadar sevdiysem tek bir sebebi var çocuklar, o da latino gitarların girdiği yerler. Sadece o kısımlar için bile öper başıma koyarım. Gözlemlerime bakarak da yine albümün en beğenilen parçalarından olduğunu söyleyebilirim.

Sözler de “Güzelliğinle büyülendim, dağıtalım bu gece” şeklinde özetlenebilir. Üstteki çeviride gördüğünüz üzere seksi detaylar da var sözler içinde.

Üsttekiler dışında albümde yine Oppa, Oppa ve I Wanna Dance var ama önceden çokça haklarında konuştuğum için yazıya almadım. İkilinin daha önce çıkardıkları parçaları merak ediyorsanız da sizi şu yazıya alayım.

Neyse bu kadardı. Albümü dinleyin. Hadi bye. (Yazı sonuna doğru sıçmak vol. 92837482)

Not: Bazı şarkı isimlerinin altında kısa çeviriler var gördüğünüz gibi. Elimde twitterda ayak üstü yapılan Japonca->Çince->İngilizce çeviriler vardı ve çoğu yeri “Sanırım şöyle demek istemişler” diyerek çevirdim. Çevirilerin tamamı gelince yazıyı editleyeceğim ama şimdilik yayınlıyorum bu haliyle. Bir de çevirileri izinsiz kullanmamanız konusunda uyarmama gerek yok sanırım hepimiz usul erkan bilen insanlarızaşlskdsj

Bye.

tumblr_n1jmvgbR3i1qgh5gxo3_250 (1)

26 comments on “D&E – Ride Me Albümü

 1. Haaa… geldim işte….Engin müzik bilgilerimle şimdi burayı donatayım da gör 🙂

  Albüm çok karışık.Ne ararsan var.Karışık değil de çeşitli dersem daha doğru olur belki.Bu çeşitlilik dinlerken beni yormuyor.Bunun kafa ağrıtan bir durum olması gerekirken aksine çok sakin bir albüm olmuş.
  Kiss Kiss Dynamite’in, Shinee’nin Dynamite ve Hitchiking Baby havasında oluşunu sevdim.-İşte bunlar hep engin müzik bilgisi 🙂 –
  Android Syndrome’un girişi benim de sevdiklerimden.Arada dubstep takılması rahatsız etmiyor.Donghae’nin Uh aa yes sir, uh laa laa rı çok sevimli.
  Kimi ga Naitara en sevdiğim şarkı olmuş olabilir bu albümde.İkiliye bu tarz gerçekten yakışıyor.Hem EunHyuk’u da şarkı söylerken bol bol duymak bonusu.
  Motorcyle.Ben bu şarkıyı niyeyse ilk duyduğumda da sevdim.Hala seviyorum.Özellikle girişine bayılıyorum.Mızıkalı kısımlar ♥ ayrıca şarjkının 1.25 inde EunHyuk çok tatlı söylemiş.En sevdiğim kısım orası.
  Love That I Need, Oppa Oppa ve I Wanna Dance gibi bildiklerimizdendi.O zaman da güzeldi hâlâ güzel.Ten Years ı da beğendim.Çok huzurlu bir havası var.Fx den tanımadığım üyelerden biri Luna (sanırım birini daha tanımıyorum) şarkıyla ve ikiliyle uyumlu olmuş.
  Teenega Queen – Champange Girl – Bari5!Bu üçü hakkında çok fikrim oluşmadı.
  Sıra favorilerimden birine geldi.Let it go.İlk dinlediğimde noluyoruz oldum.Sürekli oradan oraya atlıyordu.Ama bu hoşuma gitti.Girişi ayrı, latinosu ayrı, dibdibdiribangbangi ayrı sevdim.Eğlenceli bir parça olmuş.
  Hello.Senin önceki yazında bahsettiğin, benim de SM bunları temize çekince ancak anlarım ben dediğim bir şarkıydı.Hakkaten ben fancamlerden bir şey anlamıyorum.Sanki ilk defa dinlemiş gibi oldum.Hala nötrüm ama 🙂

  Albümden daha güzel olan bir şey var ki.O da albüm için yapılan çekimlerden çıkan muhteşem kareler.Hâlâ gördükçe salya sildiriyorlar bana.Hem çok yakışıklı, hem de çok karizmatik olmuş, allahsızlar.Ama EunHyuk’un şu iğrenç bandanalı halleri olmayaydı daha iyiydi.

  Allahtan çocuklar çalışıyor da blog örümcek ağlarından kurtuluyor.Neyse yavaş yavaş, ayda 1 yazıyla da olsa ısınmaya başladın.Daha çok yazarsın inşallah.Ellerine sağlık.♥

  • Ben de çok engin müzik bilgimle yazmadım farkındaysan Esra, yalnız değilsin 😛
   Kiss Kiss Dynamite’ı ben daha çok Punch Drunk Love havasında buldum bak, illa SHINee şarkısına benzetesimiz varmışsa demek^^
   Donghae’nin uhh ah’ları kalp ben. İkisinin sesini doya doya dinliyorum ya, şarkılar iyi olmasa da sadece o sebepten severdim ben bu albümü.
   Kimi Ga Naitara’da sanki Eunhyuk daha çok söylüyor da, ya da ben böyle şarkılarda sesine hep hasret kaldığımdan algıda seçici davranıyorum. Ama daha şarkıya ilk giriş anından itibaren nedense o parça benim için Hyuk parçası 🙂
   Motorcycle ile barıştım sonunda. Belki klibi yanılttı bilmiyorum. Ama altyapısı ve vokalleri çok güzel aslında. Üstelik hareketli ama önceki EunHae hareketlileri(?) gibi funky değil. Aradaki country ezgileri falan. Şimdi bayılıyorum kısacası 😀
   Ama o fikrin olmayan üçlünün ikisi en sevdiklerimden:’) Dinlemeye devam et^^
   Let It Go’da nasıl aynı fikirdeyiz anlatamam. İlk dinleyince bir “Hmm acaba” oldum, sonra “Anam çok sevdim” oldu birden, nasıl oldu anlamadım.
   Hyuk’un bandanalı hallerini ben de hiç sevmedim, klipteki tarzlarını genel olarak sevmedim ama o halini özellikle sevmedim. O afro-amerikalı rapper tarzını sevmiyorum. Umarım ilk ve son kez öyle giyinmiştir. Onun dışında albüm fotoları şukellanın şuku♥
   Bak şarkılar hakkında üstte yardırmamışım gibi yine ne konuştum, konuşasım varmış demek. Teşekkürler yorum için, bakalım yazıcam gibi daha^^

 2. 3’lüye daha bir dikkat kesilirim dinlerken.Tamamdır 🙂
  Şarkı M.of You albümü havasında diyip bağlayalım o zaman 🙂
  Her zaman, her türlü yazını, merakla gözüm yolda bekliyorum.Bu da sana ♥

 3. Yazıyı okurduktan sonra anaaa ben daha neden indirmedim bunu diye kafamı duvarlara vurdum. İki gündür sabahları sanırm benle beraber bütün servis albümü dinliyor.
  Ama ne yalan söyleyim teenage queen, love that i neede ilk dinleyişte bayıldım. Albumün gerisini yine her zamankş gibi 3. Dinleyişte benimsedim
  Şimdi bir süre kendimi bıktırana kadar dinlerim. İyice sindiresim var :))
  Gözel yazın için ve albümü indirmeyenlere hatırlattığın için tenk yuuu

  • Hehe sevindim o zamansa, az farklı şey dinlesin servistekiler de, değişiklik iyidir 🙂
   Benimsemek için zaman gerekebiliyor bazı şarkılarda, evet. Gerçi bu albümde sadece ıptısçaktıslarda yaşadım o durumu.
   Teşekkür ederim Baka’m :’)

 4. hhhhmm şöyle başlıyım valla beklediğimize değmiş bu yazı nedense büyük bir heyecanla sindire sindire okuyuverdim ama biraz kısa olmuş yada heyecandan öyle geldi artık bilemiicem yani ellerine saglık ;D

 5. bi de şunu eklemeyi unutmuşum suju nun şarkılarını not almayı deniyorum ama artık kağıtlara sığdıramadım yaaa 😦

  • Altı tane full albüm, onların repackaged versiyonları, Japonya’da çıkan single ve albümler, alt gruplar SJM, SJH, SJT, KRY, D&E, bu alt grupların Japonya’da da çıkardıkları albümler, bunlar haricinde bazı üyelerin Drama OSTlerinde söyledikleri şarkılar vs.

   Normal 😀

 6. “Hyuk’un albümün isminden bahsedip kikirdeyen bir fana “Ride me’nin (araç sürmek haricinde) başka ne anlamı var bilmiyorum, eve gidince googlelayacağım.” demesiydi tabi (yersen).” YEMEDİK EUNHYUK YEMEDİK –bu albümü bu ismi hatta eunhae’yi yedirmem diyen bir kimbap varken hiçbir koşulda yiyemezdik zaten-

  Motorcycle dışındakileri ilk kez dinleyip engin müzik bilgim ve kulak zevkimle görüş bildireceğim. sıkı tut (sinirlerini)

  Teenage Queen, Bağlantıdan dinleyemedim :/ girişini sevdim en çok. Vücudunun bir yanlarını harekete zorlayan ritimlerden bahsetmiyorum. Ama bayıldım diyemem güzel dinlenilesi.

  Champagne Girl için dediklerine aynen katıldım. Kafada klip çekme olayı da hiç kaçarı olmayan kendi kendile yapılan bir işkence şekli olsa gerek. Ben short ver.

  When You Cry: Bu ama ya. (yorumunu okumadan yazıyorum bu kez ne dedin bilmiyorum ama bunu sevdim. Hyuk melodiye girdiğinde bi tüyler ürperdi 😥
  O çeviri geldiğinde bana da bir el edersen ttlm.

  Kiss Kiss Dynamite: Hımm ilk sefer için çok gürültülü geldi ama yine bi disko havası soluttu bana.

  Motorcycle: Çıkış şarkısı bu olmamalıydı isyanlarına katılmıyorum zaten genelde bu isyanlara katılmıyorum ben. uyuzluktan değil gerçekten :/ Melodideki değişiklikler ya da vokallerin yaptığı ton farklılıklarını barındıran şarkıları genellikle seviyorum. Hani bir müzisyen değilim neye ne tabiri kullanılır bilmiyorum ama o anlatamadığım geçişleri seviyorum uleeeeyn!

  Ten Years: Beni benden almadı, dinlenilebilir. Nakaratı sevdim. Bir de lunanın altta belli belirsiz mırıldanmalı bölümler hoş olmuş. Seslerin uyumu konusunda katıldım sana.

  Android Syndrome: İl ve tek dinleme için benimle diyılsın geldi bana. Ama dersen ki içinde kai’li taemin’li bir performansla şarkıyı önüne sürerlerse dibin düşer. Hee haklısın kesin düşer der sessizce diğer parçaya geçerim.

  Hello:Sahilde koşup zıplamalı bir klip çektim ben buna. Başlangıcını ve ilk hello bölümü de dahil güzeldi, sevdimdi. Ama sonra her yanımdan neşe fışkırtması, sevinç çığlığına boğması gibi bir his geldi ve %50 sevdiğime %50 sevmediğime kanaat getirdim.

  Bari 5!: dinledikçe (ne zaman tekrar dinlenir belirsiz tabi) sevilebilirse ileriye bırakayım sevgi işini. Gerçi yine girişini beğendim. O ilk dinlemede bi halt anlaşılmaz konusuna kesinlikle katılıyorum ama albüm tanıtım yazısını okumadan önce de defalarca dinleyip gelen olmamıştır diye kendimi avutuyorum. Ben buraya eunhae galası var gel dediler diye geldim yanlış mı olmuş 

  Love That I Need: bir önceki eunhae yazını okudum mu hatırlamıyorum ama iyi olmuş bahsettiğin. Güzeldi

  Let it Go: görüşlerine katılıyorum diyebileceğim bir parça olmuş o kılablara gitmeyip paşa paşa çalışıp pişik olacağım garanti olan yazıma katkıda bulanacak şarkılardan olur umarım kendisi. O gitar araya girdiğinde parmak arası terliklerim nerede lan benim diye ağlamak geldi olum 😥

  O dediğin latino gitarı hep bende “koy gtne gitsin, ölmeyecek miyiz salaaaaaa” hissiyatı oluşturuyor henüz nedenini çözemedim :/

  Eline sağlık hatun.

  En çok neyi sevdin dersen ki kesin dersin benim zevkimi ne derece önemsediğini bilirim (kıçıma güveniyorum burada) Motorcycle, When You Cry şimdilik garanti gerisi için artık kısmet diyelim. Öptm byee

  Hımm sabah 9.35 itibariyle açtığım bloğunu kısmetse mesai bitimi kapatıp giderim ben, sen rahatsız olma. Son bölüm yorumun ses getirmesi amacıyla kamu spotu olarak hazırlanmıştır. BÖYLE SALAKLIKLAR YAPMAYIN, YAPANLARI UYARIN.

  KAMU SPOTU:
  Oturup 15 dk da yazıyorsun (fena salladım) ben saatlerce okuyorum. Biraz saygı lütfen! Diline Türkçene de sahip çık ne bu böyle 57 yıllık asker arkadaşıymışız havaları. unnieeee ( bu hiç olmadı gerçi) Son olarak unutmadan ben bunları SSbilmem kaçtan beri biliyorum yeni bir şey vermedin yani bana bunu da bil istedim.

  • Dalga geçtin, vay güzel olmuş dedin dedin, döndün yine de yorumunu kodun ha canısı? Eline sağlık senin de önceliklen, aralara şarkı linki koysak bildiğin yazı diye bloga sürülecekmiş 😀
   When You Cry en sevileni albümün artık orası kesin. Bugün konserde de sormuşlar fanlara en sevdiğiniz hangisi deyu, bunu demişler. Benim için cidden Hyuk demek bu şarkı, vokallerine bayuluyum♥
   Motorcycle’a ilk zamanlardaki uyuzluğum yok artık, baya baya seviyorum. Ama hala yanlış çıkış parçası bencesi. Gerçi Japonya olduğu için çok sallamıyorum onların pop sektörü için (popüler olan grupları göz önüne alırsak tabi, çok şahane isimler de var) çok bile bence. Kore’de bunla çıksalar baya kızardım.
   Diğerleri için yorumlarına bakarsak dediğim ve senin de katıldığın gibi daha da dinlemek gerek bazı parçaları. Dinledikçe bağımlısı olunan bir albüm bence, şahsen ben ilk günlere göre daha çok dinliyorum şu ara 😀
   15 dkda yazmasam da seninki kadar uzun sürmedi sanırım 😛 Unnie’n bir daha dikkat edecek bunlara :v
   Son cümlen için snn be slk:S

  • Tabi ki gördüm^^ Ve maalesef bu albüm için yazı yazmayı düşünmüyorum (enerjimi yazınki SJ comebackine saklıyorum)
   Yapacağın şey, ilk olarak şu videoyu izleyebildiğin kadar izlemek. (çünkü MVnin çok izlenmesi müzik programlarında avantaj ama her şeyden öte üyeleri mutlu ediyor)
   İlk performans Çin’de gerçekleşti, videosu şu.
   Kore’deki ilk performans dün MCountdown’da, ikincisi bugün Music Bank’te gerçekleşti. Sırada Pazar günü Inkigayo var.
   Albümden favori şarkım ise After a Minute.
   Albümü indirme yollarını burada söyleyemem, WordPress indirme linklerini bahane edip, blog kapatabiliyor.

   Özeti bu^^

 7. Uzuuuun bir süredir blogunuzu takip ediyorum pek sevgili Kimbap^^ Severek de okuyorum hani 🙂 Ne yalan söyleyeyim blog açma konusunda sen ve Astrea fazlasıyla cesaret verdiniz bana farkında olmadan. Çaylak olarak başladım bende 🙂
  O yüzden ufaktan bir teşekkür edeyim diye postuna bodoslama dalıverdim. Uzun süredir yazmıyorsun güzel yazılarını hasretle bekliyorum 🙂 Sana ve Astrea’ya kocaman sevgiler ^^

  • Çok teşekkürler, yazmamama rağmen hala buralara birilerinin uğraması sevindirici 🙂
   Şimdi ilgilendiğim başka şeyler var, yakında onları tamamlayıp, bu bloga odaklanmayı planlıyorum. Gerçi meşgul bir döneme gireceğim gibi ama bakalım.
   Astrea’ya selamını ileticem (gerçi belki ona da uğramışsındır) Keşke blog linkini de paylaşsaydın 🙂

 8. yaaa hadi be kimbap
  bekleye bekleye canımız çıktı sıkıntıdan patladık galiba sen öğretmendi( emin diğilim yanlışsa üzgünüm ) ama yani burda bi ton insan seni bekliyo hatırlatıyım yani protestolar başlıycak haberin olsun
  (not = aslında ben leeteuk lover sadece ismimi değiştirdim yani hala takipteyim )

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s